782XBXCT-120A
SCHNEIDER ELECTRIC
SKU: RKD363738
782XBXCT-120A
RELAY
DPDT
277VAC
28VDC
12A
PRODUCT RANGE:782 SERIES
CONTACT CONFIGURATION:DPDT
COIL VOLTAGE:120VAC
CONTACT CURRENT:12A
RELAY MOUN
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units)
โข Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine