GCX1205-24L
AUTOMATION DIRECT
SKU: RKD1679862
GCX1205-24L
AUTOMATIONDIRECT PUSHBUTTON
IP65
22MM
MOMENTARY
LED ILLUMINATED
(1) N.O. CONTACT(S)
METAL BASE
METAL BEZEL
PLASTIC RING
OPERATOR: CLEAR
FLUSH
30MM
ROUND
PLASTIC
24 VAC/VDC
FULL VOLTAGE.
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine