L78S12CV
ST MICRO
SKU: RKD2839313
L78S12CV
LINEAR VOLTAGE REGULATOR IC
78S12
TO-220-3
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:12V
INPUT VOLTAGE MIN: 19V
INPUT VOLTAGE MAX: 35V
PRODUCT RANGE:7812 VOLTAGE REGULATORS
OUTPUT CURRENT: 2 AMP
ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
New Parts
Ralakde 2 year warranty.
Refurbished
Ralakde 2 year warranty
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
โข Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine