MFP2-560RJI
TT ELECTRONICS
SKU: RKD3080523
MFP2-560RJI
METAL FILM RESISTOR
RESISTANCE: 560OHM
MFP SERIES
POWER RATING: 2W
TOLERANCE: 5%
AXIAL LEADED
VOLTAGE RATING: 350V
2 PIN
ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units)
โข Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine