MHPE-7-050-08-00-50-A08-AS
ALLIANCE SENSORS GROUP
SKU: RKD2486681
MHPE-7-050-08-00-50-A08-AS
MHP-7 SERIES
LVIT LINEAR POSITION SENSOR
VOLTAGE
7 MM PROBE DIA.
50MM
3/4-16
1M CABLE
0-5 V
ALUMINUM
8MM BORE SIZE
ALLOY STEEL
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units)
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine