PRD-11DH0-24
TE CONNECTIVITY
SKU: RKD2723169
PRD-11DH0-24
RELAY
DPDT
125VDC
20A
CONTACT CONFIGURATION:DPDT
COIL VOLTAGE:24VDC
CONTACT CURRENT:20A
PRODUCT RANGE:PRD SERIES
RELAY MOUNTING:PANEL
COIL TYPE:NON LATCHING
CONTACT VOLTAGE VAC:-
RELAY TERMINALS:SCREW
CARRY CURRENT:20A ROHS COMPLIANT: YES
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
New Parts
Ralakde 2 year warranty.
Refurbished
Ralakde 2 year warranty
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
โข Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine