S1DXM-A2C10M-AC240V
MATSUSHITA ELECTRIC
SKU: RKD2486249
S1DXM-A2C10M-AC240V
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
TIMER
S1DXM
ANALOG TYPE
MULTI-RANGE
POWER ON-DELAY
0.1 SEC TO 10 MIN
7 AMP 125 VAC
6 AMP 250 VAC
PILOT DUTY C300
1/6 HP 125 / 250 VAC
AC15 1.5 AMP 125 VAC/0.75 AMP 250 VAC
220 TO 240 VAC
50/60 HZ
2 FORM C
8-PIN
LIMITED STOCK
4 units remaining
Ready to Ship
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Across 1 locations
Total Price (1 units) Get Quote
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
Call Now
100% Genuine