47AT10/40-2
PT INTERNATIONAL
SKU: RKD2704468
47AT10/40-2
TIMING PULLEY
METRIC
AT SERIES
10MM PITCH
20MM PILOT BORE
6MM KEYWAY
ALUMINUM
TYPE 6F
40 TEETH
TWO FLANGES
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units)
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine