A750MV158M1CAAE010
KEMET
SKU: RKD363315
A750MV158M1CAAE010
CAPACITOR
SOLID POLYMER ALUMINUM
RADIAL
1500UF 16V
20% TOLERANCE
LIFETIME @ TEMP: 2000 HRS @ 105°
C
10MM X 16MM
ROHS3 COMPLIANT: YES
Same day dispatch
Choose Your Option & Location
New Parts
Most Popular
Get Quote
Ralakde 2 year warranty.
2 total in stock
Refurbished
Get Quote
Ralakde 2 year warranty
2 total in stock
Total Stock Available:
4 units
Across 1 locations
Total Price (1 units)
• Ships from: Best available location
Click "Get Quote" or call us for the latest pricing and availability.
100% Genuine