EKXG161ELL220MJ20S
UNITED CHEMI CON
SKU: RKD2975033
EKXG161ELL220MJ20S
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
22UF
160V 20%
CAPACITANCE:22 F
VOLTAGE RATING:160V
PRODUCT RANGE:KXG SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE 20%
CAPACITOR TERMINALS:RADIAL LEADED
DIAMETER:10MM
LEAD SPACING:5MM
HEIGHT:20MM
ESR:- ROHS COMPLIANT: YES
Total Stock Available:
4 units
Call Now
100% Genuine