PRD-11DJ0-24
TE CONNECTIVITY
SKU: RKD2608176
PRD-11DJ0-24
RELAY
DPDT
250VAC
125VDC
20A
CONTACT CONFIGURATION:DPDT
COIL VOLTAGE:24VDC
CONTACT CURRENT:20A
PRODUCT RANGE:PRD SERIES
RELAY MOUNTING:PANEL
COIL TYPE:-
CONTACT VOLTAGE VAC:250VAC
RELAY TERMINALS:SCREW
CARRY CURRENT:20A
ROHS COMPLIANT: YES
Total Stock Available:
4 units
Call Now
100% Genuine