S1DXM-A2C10M-AC240V
MATSUSHITA ELECTRIC
SKU: RKD2486249
S1DXM-A2C10M-AC240V
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
TIMER
S1DXM
ANALOG TYPE
MULTI-RANGE
POWER ON-DELAY
0.1 SEC TO 10 MIN
7 AMP 125 VAC
6 AMP 250 VAC
PILOT DUTY C300
1/6 HP 125 / 250 VAC
AC15 1.5 AMP 125 VAC/0.75 AMP 250 VAC
220 TO 240 VAC
50/60 HZ
2 FORM C
8-PIN
2 total in stock
Repair Yours
Total Stock Available:
6 units
Call Now
100% Genuine