UPM1V102MHD
NICHICON
SKU: RKD403198
UPM1V102MHD
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF
35V
20%
RADIAL
CAPACITANCE 1000 F
VOLTAGE RATING 35V
PRODUCT RANGE PM SERIES
CAPACITANCE TOLERANCE 20%
CAPACITOR TERMINALS RADIAL LEADED
DIAMETER 12.5MM
LEAD SPACING 5MM
ESR
ROHS COMPLIANT YES
Total Stock Available:
4 units
Call Now
100% Genuine